Müdürümüzün Mesajı

            

 

       Kariyer, en klasik şekli ile sonu olmayan bir yol benzetmesi ile tanımlanır. Çünkü insanın kendisini geliştirmesinin sonu yoktur gerçekten.

       Kariyer, yaptığımız işte kendimizi mesleki açıdan geliştireceğini düşündüğümüz alanları ve konuları tespit edip;

  • Gerekiyorsa bir uzman destek alarak,
  • İlgi alanımız ve becerilerimiz doğrultusunda ilerleyebileceğimiz ve kendimizi geliştireceğine inandığımız alanlara eğilip,
  • Kendimizi mesleki, ekonomik, sosyal ve kişisel açılardan tatmin edebilmemizdir.

         Kariyer Günleri etkinliği ile iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerimize İş Arama Becerileri semineri ile kolay iş bulmalarını sağlamak, Girişimcilik semineri ile kendi işini kurmalarının önünü açmak, Etkili İletişim ve Beden Dili Semineri ile kendilerini en iyi ifade edebilmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Ayrıca onları hizmet binamızda ve ÖSEM’ de bulunan Kariyer Merkezinde misafir ederek ilimizin işgücü piyasası ile ilgili bilgi vererek işletmelerde paralı staj imkanı olan “İşbaşı Eğitim Programı” ile ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz.

         Küçük esnafın son 20 - 30 yılda önemli mesleki değişim ve dönüşüm yaşadığına şahitlik ediyoruz. OECD raporuna göre 20 yıl sonra bugün var olan, icra edilen mesleklerin yüzde ellisinden fazlası olmayacak. Bugün 10 yaşında bir çocuk ya da siz gençler bugün var olan mesleklerin yarısından fazlasının olmadığını veya dönüştüğünü görecek. Kendimizi, işimizi, iş çevremizi dünyayla yarışacak değişim ve dönüşümlere de hazırlayacak biçimde şekillendirmemiz gerektiği kanaatindeyim.

         İnsanların girişimci ruhlarının önünün açılması gerekiyor dolayısıyla çalışma hayatına yeni başlayacak girişimleri İŞKUR’un maddi ve manevi teşviklerinden faydalanmaya davet ediyoruz.

         Geçtiğimiz son yüzyılda garajda başlayan hikâyeler ile “küçük başla, büyük düşün, tutkuyla yap” mottosun da fikirlerini hayata geçiren sizler, bu topraklardan dünya markaları çıkartabilecek vizyona, yeteneğe ve cesarete sahipsiniz. Çanakkale İŞKUR olarak son üç yılda 2000’in üzerinde kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Bu eğitimleri alan Çanakkale il ve ilçelerinde 100’e yakın kişi işini kurarak hayallerini gerçekleştirdi.

         Bizler hayallerinize ortak olmak istiyoruz ve bu heyecanlı yolculukta yanınızda olduğumuzu hissettirmeye İŞKUR olarak tüm ekip arkadaşlarımızla elimizden gelen desteği ve gayreti sonuna kadar vermeğe hazırız. Son olarak “ Hayallerinizin peşinden gidin ve asla vazgeçmeyin” diyor bu duygularla hepinizi saygıyla selamlıyorum.

                                                                                                                

Ali ÇALIŞKAN

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü

 

 

11 Mart 2020, Çarşamba   -   3.168 defa okundu