‘‘İK 17 PLATFORMU’’ 3. TOPLANTISI İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü öncülüğüyle kurulan, Çanakkale’de faaliyet gösteren firmaların İnsan Kaynakları Uzmanları ve Yöneticilerinin oluşturduğu İK 17 Platformu buluşmalarına devam ediyor. Platform 3. toplantısını 19 Kasım’da Uluova Süt ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanlarının da katıldığı toplantı insan kaynakları gündeminin konuşulduğu bölümün ardından SGK Denetmeni Mehmet Uğur Yavuz’un ‘İş Hukukunda Yıllık Ücretli İzin ve Uygulamalarıbaşlığı sunumuyla devam etti. Karşılaşılan sorunlara dair fikir alışverişini yapan ve ilerideki toplantıları planlayan uzmanlar aynı zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde ‘‘İnsan Kaynakları Uzmanları ile Üniversite Öğrencilerinin Buluşması’’ etkinlik kararını aldı. Uluova Süt’ün gıda tesisinin gezilmesiyle sona eren buluşma renkli fotoğraflara sahne oldu.

Toplantının önümüzdeki aylarda da başka bir firma ev sahipliğinde devam edeceği ve Platforma katılım göstermek isteyen firma yetkilerinin İŞKUR ile irtibata geçmelerinin yeterli olduğu belirtildi.

20 Kasım 2019, Çarşamba  |   589