ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YAZ TATİLİNDE İŞKUR’DAN SOSYAL ÇALIŞMA FIRSATI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Çalışma ve İş Kurumu tarafından yürütülecek 3 aylık Sosyal Çalışma Programı ile Çanakkale merkez ve ilçelerde 11 kamu kurum ve kuruluşuna toplam 254 üniversite öğrencisi alınacak.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında 08 Temmuz 2019 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Sosyal Çalışma Programı için başvuruların 25 Haziran - 28 Haziran tarihleri arasında iskur.gov.tr üzerinden yapılacağını açıkladı.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı olanlar, başka bir işte çalışan veya staj gören öğrenciler ile bahar döneminden dersleri devam eden, yaz okulundan ders alan üniversite öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını doldurmuş her üniversite öğrencisi diledikleri ilde Sosyal Çalışma Programı’na katılabilecekler. Çanakkale için açıklanan kontenjana başvurmak isteyen üniversite öğrencileri 25 Haziran’dan itibaren iskur.gov.tr’ye girip kuruma gelmeden başvurularını yapabilecekler.  Başvuru sürecinin bitmesinin ardından 5 Temmuz’da Noter huzurunda gerçekleşecek elektronik merkez kura ile programda çalışacak öğrenciler belirlenecek.  

Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunurken öğrenciler haftada 3 gün, günde 7.5 saatlik çalışma sürelerine sahip olacaklar. Öğrenciler her bir çalışma günü için 67.36 TL alacaklar. Ayrıca bugünler için emekliliğe etki eden sigortaları dahil tüm sigorta primleri yatırılacak.

 

24 Haziran 2019, Pazartesi  |   836