ÇANAKKALE ORGANİZE SANAYİ FİRMALARI ÜRETİMDE VE İSTİHDAMDA HIZ KESMİYOR

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda Çanakkale Merkez Organize Sanayi Bölgesindeki sanayinin farklı kollarında faaliyet gösteren çeşitli firmalara Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında ziyaretler gerçekleştirildi.

Vali Orhan Tavlı’ya; Çanakkale Ticaret Sanayi Odası Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan ve Çanakkale İŞKUR’dan İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü eşlik etti

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan ‘‘Ziyaret ettiğimiz 3 firmamız orman, enerji, plastik ve kalıp sanayi kollarında, toplamda 160 çalışanıyla üretime hız kesmeden devam etmekteler. Üstelik bu üretimin çoğunluğu başta Avrupa olmak üzere yurtdışına ihracata dönük. Firmalarımızın tamamı da 3 vardiya şeklinde üretimlerine ara vermeden sürdürüyorlar. Bizler de Sayın Valimiz nezdinde İstihdam Seferberliği kapsamında devletimizin açıkladığı teşvik ve destekler ile işverenlerimizin her daim yanlarında olacağımızı belirttik.’’ açıklamasında bulundu.

Ziyaret programında Seba Bioenerji, C.N.R Rulman Adaptörleri ve İsko Plastik ve Kalıp Sanayi şirketlerinin yetkililerine İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları, istihdam teşvikleri, işbaşı eğitim programları, kısa çalışma ödeneği başta olmak üzere İŞKUR’un tüm faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

24 Haziran 2019, Pazartesi  |   237