İŞKUR’DAN ÖĞRENCİLERE DİJİTAL ORTAMDA MESLEKİ REHBERLİK

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü; İŞKUR’a başvuru yapan adayların işgücü profilini belirlemek, işgücü piyasasına katılımını sağlamak ve mesleki eğitim planlaması yaparak adayların doğru işe yerleştirilmesi, doğru mesleki kurslara yönlendirilmesi ve meslek seçim aşamasındaki öğrencilere yardımcı olmak amacıyla kullanılan Mesleki Yönelim Test Bataryası’nın internet üzerinden kullanıma açıldığını duyurdu.

Hangi mesleğe uygun olduğunu merak eden öğrenciler Mesleki Yönelim Test Bataryası’na kuruma gelmek zorunda kalmadan İŞKUR İnternet Şubesi üzerinden veya mytb.iskur.gov.tr adresinden erişebilecek.

Çanakkale İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre; bilimsel açıdan geçerliliği ve güvenirliği kanıtlanmış genel yetenek, mesleki eğilim ve mesleki kişilik testlerinden oluşan bataryanın uygulaması 45 dakika ile 1 saat arası vakit almakta. Kişilerin uyguladıkları batarya sonuçlarını görüntüleyebilmeleri ve sonuçları yorumlayabilmeleri için İş ve Meslek Danışmanlarından mesleki danışmanlık hizmeti almak üzere İŞKUR’a gelmeleri gerekmektedir.

23 Mayıs 2019, Perşembe  |   149