2019 İŞKUR ÇANAKKALE KARİYER GÜNÜ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

İŞKUR ÇANAKKALE KARİYER GÜNÜ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

            Üniversite öğrencilerinin iş hayatına adım atmaları için bir köprü görevi üstlenen ‘‘İŞKUR Kariyer Günleri’’ etkinliği 26 Mart’ta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gençleri öncelik alan açılış konuşmasında İŞKUR Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘Ülkemizin küresel düzeyde en avantajlı olduğu alanların başında genç işgücü potansiyeli yer almaktadır. Bu avantajımızın sürdürülebilmesi için gençlerimizin niteliğinin daha da arttırılması ve üretken hale getirilmeleri gerekmektedir.’’ dedi. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programları, İş Kulübü ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları hakkında bilgiler veren Çalışkan: ‘‘Potansiyelinizi keşfetmede, kariyerinize yön vermede gelin, alanında uzman danışmanlarımızla size destek olalım.’’ diyerek gençlere çağrıda bulundu.

Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem’in konuşmalarından sonra etkinliğin ilk oturumunda, Kale Grubu İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Selda Seçkinler katılımcılara kendi hikayelerinin nasıl kahramanları olabileceklerini, iş hayatından örnekler vererek deneyimlerini paylaştı. Seçkinler’in ardından Alarko Holding Dijital İnsan Kaynakları Uzmanı Dilek Aydın dijitalleşen insan kaynakları süreçlerinde öğrencilerin nasıl yer alabilecekleri konusunda meraklarını giderdi. İlk oturumun son konuşmacısı olarak Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Genel Müdürü Ali Erman Aytaç enerji sektörünün gelişiminden ve Limak Enerji’den bahsettiği ‘‘Bugünden Yarını Planlamak’’ başlıklı sunumunda öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı. Kariyer Günü’nün son konuşmacısı İzgören Akademi’den eğitmen Oytun Yumşak oldu. Bugünden yarını planlamalıyız diyen ve iş hayatındaki motivasyonun, çalışma ilişkilerinin detaylarını irdeleyen Yumşak katılımcılarla etkileşimli ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Etkinlik sonunda toplamda 154 CV başvurusunun geldiği CV yarışmasının ödül töreni yapıldı. Hazırladıkları yaratıcı ve farklı özgeçmişlerle ilk 3’e giren ÇOMÜ öğrencilerine ödülleri takdim edildi. Ayrıca etkinliğe katılan öğrenciler arasında yapılan çekilişle 3 kişiye 1’er kur İngilizce Kursu hediye edildi.

Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte öğrenciler fuaye alanında açılan işveren ve İŞKUR standlarından kayıt oluşturup iş ve staj fırsatları konusunda bilgiler aldılar.

27 Mart 2019, Çarşamba  |   486