ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİK

 

Çanakkale İŞKUR ve SGK İl Müdürlükleri tarafından, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda işverenlere yönelik İstihdam Teşvikleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.


İşverenlerin ve muhasebecilerin katıldığı toplantıda, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan 7143 sayılı Yapılandırma Süre Uzatımı ve yürürlükte olan istihdam teşvikleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Ardından Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan işverenleri Kısa Çalışma Ödeneği, Ücret Garanti Fonu, Aktif İşgücü Programları (İşbaşı Eğitim Programı  ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Programı (MEGİP) ) ile ilgili bilgi verdi.

İl Müdürü Çalışkan konuşmasında “Ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte Kurum olarak tüm kaynaklarımızla işverenlerimizin yanındayız. Bu süreçte işverenlerimizi, ödeme güçlüğüne düştüğü durumlarda destekliyor, kayıplarını en aza indirgemelerine ve istihdamı korumalarına yardımcı oluyoruz. İşbaşı Eğitim Programlarımızla, sektöre göre değişkenlik gösteren sürelerde, elemanınızı yetiştirirken hem maaş hem sigorta desteği sağlıyoruz.” dedi.

 

15 Şubat 2019, Cuma  |   174