ÇANAKKALE İŞKUR, GİRİŞİMCİLİK KURSLARININ MEYVELERİNİ TOPLAMAYA BAŞLADI.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü girişimcilik kursları düzenlemeye devam ediyor. Biga’da ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle dördüncüsü düzenlenen girişimcilik kurslardan mezun olup sertifika alanlar kendi işlerini kurmaya başladı.

            Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü girişimcilik kursları düzenlemeye devam ediyor. Biga’da ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle dördüncüsü düzenlenen girişimcilik kurslardan mezun olup sertifika alanlar kendi işlerini kurmaya başladı. Halen devam eden kursu ziyaret eden İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa HÖKE kursiyerlerle görüştü. İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa HÖKE, Girişimcilik Eğitimcisi Pazarlama Danışmanı Uzmanı Sadık Vural ve İş ve Meslek Danışmanları ile birlikte Girişimcilik Kursunu tamamlayıp destek alarak kendi işini kuran işverenleri de ziyaret etti.

            Ziyaret edilen kendi işini kuran kadın girişimcilerden Duygu TEKİN ELBİ’den işyerinin kuruluş süreci ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı.  3 aydır faaliyette olduğunu söyleyen ELBİ, istihdam ettiği üç usta terzisiyle beraber kişiye özel tasarımlar yaptıklarını, mutfak ürünleriyle başlayarak ürün yelpazesini genişlettiklerini, “mutfak stilim” adıyla kendi markalarını oluşturduklarını, www.mutfakstilim.com internet sitesi üzerinden E-ticaret alanını da kullanarak Türkiye ve Dünya markası olmak istediklerini aktardı. ELBİ ayrıca halen İŞKUR’dan İşbaşı eğitim programı kapsamında bir eleman desteği aldığını, sigorta prim desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunduğunu söyleyerek, tüm desteklerinden dolayı İŞKUR yetkililerine teşekkürlerini sundu.

             İl Müdür Yardımcısı HÖKE işini kuran girişimcilere, bundan sonra da istihdam sağlamaları halinde, eleman desteği, SGK prim ve vergi destekleri ile yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. Yeni girişimcilere başarı ve bol kazanç dileklerinde bulundu.

06 Temmuz 2017, Perşembe  |   726