2017 GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER ZİRVESİ ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜZENLENDİ

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliği ile Troia Kültür Merkezi’nde 2017 Girişimcilik Ve Kariyer Zirvesi gerçekleştirildi.

           Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü   ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliği ile Troia Kültür Merkezi’nde 2017 Girişimcilik Ve Kariyer Zirvesi gerçekleştirildi.

            Etkinlik Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Çalışkan’ın ardından Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer öğrencilere İŞKUR hizmetlerinden faydalanmalarının getireceği avantajlardan ve kariyer planlamasının öneminden bahsettiler.

            Etkinlik boyunca; Dr. Sadık Vural, Girişimcilik; Yaşam Antrenörü Necati Demirci, Etkili İletişim ve Beden Dili; Gelibolu’dan genç bir girişimci Volkan Yıldırım, kendi işini kurma sürecini; Kitle Konuşmacısı Canten Kaya, Eğitici bir Stand Up  gösterisi ile öğrencilere  sunumlar yaptılar. Etkinlikte ayrıca İş ve Meslek Danışmanları Şeyda Topuz ve Salih Ersoy İş Arama, Etkili Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri konularında seminer verdiler.

            Etkinlik sonunda katılımcılar arasından kura ile belirlenenler ise; etkinliğe katılan yazarların imzalı kitaplarını, dil kursundan ücretsiz eğitim ve indirim kazandılar.

 

10 Mayıs 2017, Çarşamba  |   798