ÇANAKKALE İŞKUR İLE NARA TEKNOLOJİLERİ ARASINDA PROJE İŞBİRLİĞİ

İl Müdürlüğü yetkililerimiz, Çanakkale’den dünyanın önde gelen teknoloji firmalarına sanal ve artırılmış gerçeklik teknoloji projeleri üreten Nara Eğitim Teknolojilerini ziyaret ederek firma yetkilileri ile güncel faaliyetler, devam eden İŞKUR programları ve çeşitli konu başlıklarında görüş alışveri

 Ziyaret kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız Erkan Batur Kayhan, Gamze Kurt, Hayrettin Karacan, Salih Ersoy ve Yasin Sezgin şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Zafer Karadayı ve çalışanları ile bir araya geldiler.

Nara Eğitim Teknolojilerinin kuruluş hikâyesini ve projelerinin sunumuyla başlayan toplantıda firmanın kurulduğu günden bu yana yetişmiş eleman ihtiyacını Kurumumuzun İşbaşı Eğitim Programı ile sağladığı başarı değerlendirildi. Kurum yetkililerimiz Teknopark ve teknoloji firmalarına verilen güncel destekleri, MEGİP vb. programların ayrıntılarına değinirken iş arayan vatandaşlar özelinde geliştirebilecek Arttırılmış gerçeklik proje fikirleri üzerinde işbirliği konusunda karşılıklı mutabakata vardılar.  

 

07 Temmuz 2021, Çarşamba  |   62