İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE MESLEK UZMANLARI LİSELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Müdürlüğümüz, 2021 yılının ilk ‘Meslek Tanıtım Günü’ etkinliğini Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi 11. ve 12. Sınıflarında öğrenim gören 40 öğrencinin katılımıyla dijital ortamda düzenledi.

Etkinliğe Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, Şube Müdürümüz Ayça Çakmak, Meslek Danışmanlarımız Pınar Alev Ülger ve Şeyda Topuz, Okul Müdürü Mehmet Alkan, Günışığı Danışmanlık ve Çocuk Merkezinden Ergoterapist Ferda İlk, İstanbul Adliyesi Hâkimlerinden Servet Kaya ve İÇDAŞ’tan Metalurji ve Malzeme Mühendisi Serdar Erdemiş ile öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Meslek erbapları kendi meslekleri ile ilgi olarak mesleğe giriş koşullarını, çalışma ortamlarını, mesleğin gerektirdiği kişisel ve akademik özellikleri, işgücü piyasasındaki konumu ve geleceği gibi pek önemli çok konuya değinerek öğrencilerin merak ettiği konular hakkında onları bilgilendirdiler.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzde görevli Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger ise öğrencilere başvuruları 30 Nisan’a kadar sürecek ve Çanakkale il genelindeki tüm lise öğrencileri için düzenlenecek Hayalindeki Sen Öz Gelecek CV Yarışmasına katılmaları çağrısında bulundu.

01 Nisan 2021, Perşembe  |   48