KURUMLARIN GÜÇLERİ, GENÇLER İÇİN BİRLEŞTİ!

İl Müdürlüğümüz, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliğine giderek Çanakkale Gençlik Merkezi liderleri ile Çanakkaleli gençlere Meslek Danışmanlığı ve İş Kulübü faaliyetlerinin katılımını sağlamak adına toplantıda bir araya geldi.

Toplantıya Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Çanakkale Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Hakkı Şenel, Gençlik Merkezi Liderleri ve Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğümüzde görevli İş ve Meslek Danışmanları Ahmet Şarman ve Pınar Alev Ülger katılım gösterdiler.

Her iki kurumun da hedef kitlesinde gençler olduğunu vurgulayan ve bu nedenle işbirliğinin önemine değinen Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yetkilerine, Gençlik Merkezi Liderlerine ve çalışma arkadaşlarına bu işbirliği için teşekkür etti.

İş ve Meslek Danışmanımız Pınar Alev Ülger toplantıdaki sunumunda Meslek Danışmanlığı Birimimizin pandemi dönemi boyunca gençlerle Meslek Seçimi etkinliklerine dijital ortamda devam ettiklerini ve özellikle Mesleki Yönelim Test Bataryası ile meslek seçimi aşamasında olan öğrencilere kendilerini değerlendirme fırsatı sunduklarını kaydetti. Ülger, Gençlik Merkezi Liderleri aracılığıyla daha fazla gencin Mesleki Yönelim Test Bataryasına katılım göstermesi adına test bataryasının nasıl uygulanacağını ve değerlendirme sürecini anlattı. İş Kulübü Liderlerimizden Ahmet Şarman ise İş Kulübü eğitimlerinde Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, iş arama yöntemleri, kendini tanıma gibi başlıklarda yine dijital ortamda sertifikalı eğitimler düzenlediklerini liderlerle paylaştı.

İşbirliği ile Gençlik Merkezi Liderleri aracılığıyla İl Müdürlüğümüzün Meslek Danışmanlığı Birimi ve İş Kulübü faaliyetlerinin daha fazla gence ulaşması hedeflenmekte.

05 Şubat 2021, Cuma  |   74