İŞKUR, BİGA’DA ÜNİVERSİTE VE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN MERKEZİNDE YER ALACAK

İl Müdürlüğü yetkililerimiz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksekokulu yöneticilerini ziyaret ederek sanayi sektörü ile üniversite işbirliği hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Görüşme kapsamında Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, Biga İŞKUR Hizmet Merkezi Şube Müdürümüz Ahmet Uzuner, İş ve Meslek Danışmanımız Emre Teknekaya; ÇOMÜ Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Ertuğrul Bilgücü ve Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi İsmail Hacıkuru ile Biga Meslek Yüksekokulunda bir araya geldi.

Görüşmede meslek yüksekokulunda okuyan üniversite son sınıf öğrencilerinin staj arayışı değerlendirilirken öğrencilerin Kurumumuzun Aktif İşgücü Programlarından özellikle İşbaşı Eğitim Programından faydalanmaları yönünde mutabakata varıldı. Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz, Kurum olarak üniversite ve sanayi işbirliğinin sağlanmasında Biga Organize Sanayi Bölgesi ve Biga Meslek Yüksekokulu arasında bir merkez görevi görebileceklerini vurguladı. 

 

 

21 Ocak 2021, Perşembe  |   74