İŞKUR KURSİYERLERİMİZ BİGA’NIN MASKE İHTİYACINA BÜYÜK KATKI SAĞLADI

İl Müdürlüğümüz ve Biga Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 2020 yılında Biga’da açılan iki Meslek Eğitim Kursuna katılan toplam 38 İŞKUR kursiyerimizin yoğun emekleri ile toplam 645 bin tek kullanımlık maske üretimine katkı sağlandı.

İl Müdürü VekilimizMehmet Uğur Yavuz, Biga İŞKUR Hizmet Merkezi Şube Müdürümüz Ahmet Uzuner, İş ve Meslek Danışmanımız Emre Teknekaya; Biga Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Hikmet Cevher, Eğitici Selma Koç ve 2. kursa katılan 13 kursiyerle bir araya gelerek kursun kazanımları hakkında görüşmede bulundular.

Ziyaret kapsamında İl Müdürü Vekilimiz Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Pandemi döneminde kurumumuzun tüm faaliyetleri ile işverenlerimizin ve çalışanlarımızın nasıl yanında oluyorsak, kamu kurumlarımızın, hastanelerimizin de başta maske olmak üzere diğer tüm koruyucu malzemelerinin temini konusunda böyle bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Arkadaşlarımız hem makine dikişi mesleğinin gerekliliklerini öğrenip bir meslek sahibi oldular hem de Biga Devlet Hastanemizde görev yapan sağlıkçılarımızın, Biga Kaymakamlığımızın dağıtımını üstlendiği kamu kurumlarında ihtiyaç duyulan koruyucu maske ihtiyacının karşılanmasında büyük katkı sağladılar. Yoğun gayret gösteren kursiyerlerimize, eğiticilerimize, Halk Eğitim Merkezi yetkililerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.’’ dedi.

Biga Halk Eğitim Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre pandemi döneminde büyük bölümünün Meslek Eğitim Kurslarının üretimini üstlendiği 645 bin tek kullanımlık maskenin yanında 1023 cerrahi önlük, 585 sedye örtüsü, 308 ameliyathane kolluğu ve 84 bone üretildiği belirtildi. Kursiyerlerin kurs süresi boyunca cep harçlıkları, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile genel sağlık sigortası primleri Kurumumuz tarafından karşılandığı iletildi.

24 Aralık 2020, Perşembe  |   113