‘‘İŞTE ANNE’’LER, İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİNDELER!

İl Müdürlüğümüz İş Kulübü tarafından İşte Anne Projesiyle İşbaşı Eğitim Programı ve Meslek Edindirme Kursuna başlayan 14 anneye online İş Kulübü eğitimi verildi.

Dardanel Önentaş Gıda ve Niyazi Önen Gıda A.Ş’de Ton Balığı Kesim ve Konserveleme, Su Ürünleri İşleme ve Gıda İşleme İşçisi mesleklerinde 3 aylık programlara başlayan 14 anne ile firma yetkilisi Eylem Mengi fabrika binasında hazır bulunurken Çanakkale İŞKUR İş Kulübü Liderlerimiz Ahmet Şarman, ve Salih Ersoy katılımcı annelerle dijital ortamda bir araya geldi. 

İş Kulübü Liderlerimiz eğitimin amacının iş hayatına ilk kez adım atan annelerin işe uyumlarını kolaylaştırmak, mevcutta devam eden işlerindeki iş hakları, etik kuralları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve hayat boyu karşılarına çıkacak iş fırsatlarına karşı onları hazırlamak olduğunu dile getirdiler.

İşte Anne Projesi ile 15 yaşından küçük çocuğu olan annelerin kurumumuzun İşbaşı Eğitim Programı ve Meslek Edindirme Kursu aracılığıyla meslek edinmeleri ve istihdama kazandırılması amaçlanıyor. Kurumumuz tarafından katılımcıların Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Sigortası giderleri karşılanırken katılımcılara günlük 95 lira ödeme yapılıyor. Bunun yanında İmalat ve Sanayi sektöründe İşbaşı Eğitim Programı katılımcısı olup 2-5 yaş arasındaki çocuğunu kreşe gönderen annelere de aylık 400 liraya kadar Kreş Desteği veriliyor.

 

12 Ekim 2020, Pazartesi  |   118