KORUMA ALTINDAKİ ÇOCUKLAR, KARİYER YOLUNDA DA YALNIZ DEĞİLLER!

İl Müdürlüğümüz tarafından, Çanakkale Çocuk Destek Merkezinde Devlet koruması altında bulunan 13-18 yaş aralığındaki 15 çocuğa 3 gün boyunca Mesleki Rehberlik ve İş Kulübü eğitimi düzenlendi.

Eğitimlerde Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğümüzde görevli Meslek Danışmanımız Pınar Alev Ülger ve İş Kulübü Liderimiz Ahmet Şarman, ÇODEM’de görevli Psikolojik Danışman Hilal Yalçın ve Psikolog Seçkin Kazak Bardakçı ile katılımcı öğrenciler bir araya geldi.

‘Meslek Seçiminin Önemi’ başlıklı sunumuyla Meslek Danışmanımız Pınar Alev Ülger çocukların meslek seçimindeki önceliklerini belirlemesi, kendi ilgi ve özelliklerine göre doğru mesleği seçebilmesi adına meslek seçiminin önemine dikkat çekti. İş Kulübü eğitimindeyse İş Kulübü Liderimiz Ahmet Şarman ortaöğretimde okuyan ve tercih aşamasında olan veya üniversiteyi kazanmış gençlerin kariyer planlamalarını nasıl yapmaları gerektiğine ve iş hayatlarına hazırlık sürecinde edinebilecekleri iş arama becerileri hakkında katılımcı öğrencileri bilgilendirdi. 

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu arasında yapılan işbirliği ile Devlet koruması altındaki çocukların iş/meslek sahibi edindirilmesine ve kariyer planlamalarının kurumsal düzeyde yapılmasına yönelik başlatılan çalışmalar periyodik olarak devam edecekken çocukların ilgi ve yeteneklerine uygun kursa yönlendirilmeleri ve hayat boyu İŞKUR danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaları hedefleniyor. 

 

28 Ağustos 2020, Cuma  |   175