KADIN VE GENÇ İSTİHDAMI İÇİN ADRES: İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

Biga Hizmet Merkezimiz ile Doğtaş Kelebek Mobilya A.Ş arasında Mobilya Döşeme ve Mobilya Döşeme Dikim İşçisi mesleklerinde kadın ve gençlerden oluşan toplam 23 kişilik 3 adet İşbaşı Eğitim Programı sözleşmesi imzalandı.

Çanakkale İŞKUR Biga Hizmet Merkezimizde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız Emine Ersoy, Hilal Aslan ve Hülya Savaş ile firmanın İnsan Kaynakları Sorumlusu Ayşenur Taşçı program katılımcıları ile fabrika binasında bir araya geldi. İŞKUR yetkililerimiz programın kapsamı ve sözleşmenin gereklilikleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Mobilya Döşeme İşçisi mesleğinde açılan program için katılımcıların tamamı 18-25 yaş arasında gençlerden oluşurken Mobilya Döşeme Dikim İşçisi mesleğindeki programa 3’ü İşte Anne Projesinde yer almak üzere toplam 5 kadın işçi katılacak. İşte Anne Projesi ile 15 yaşından küçük çocuğu olan annelerin İşbaşı Eğitim Programı aracılığıyla meslek edinmeleri ve istihdama kazandırılması amaçlanıyor.

8 Ağustos ve 15 Ağustos’ta başlayan programlar Ocak 2021’de tamamlanacak ve istihdam taahhüdü gereği katılımcıların en az %50’si firma tarafından istihdam edilecek. 

17 Ağustos 2020, Pazartesi  |   170